Цей рецепт уже давно став одним із моїх улюблених. Кабачки виходять соковитими, ароматними, з легкою пікантністю та насиченим томатним смаком. Найприємніше те, що готуються вони без стерилізації, а взимку зникають зі столу одними з перших.

Інгредієнти:
- молоді кабачки — 3 кг;
- морква — 3–4 шт.;
- соус «Сацебелі» — 1 банка;
- цукор — 200 г;
- сіль — 2 ст. л.;
- рослинна олія — 200 мл;
- оцет 9% — 100 мл;
- часник — 100 г;
- мелений гострий червоний перець — 1/2 ч. л.
Спосіб приготування
Добре вимийте молоді кабачки та наріжте їх кружальцями або півкільцями. Якщо шкірка тоненька й ніжна, очищати її не потрібно. Моркву натріть на великій тертці. За бажанням її можна не додавати, але вона робить закуску яскравішою та надає їй приємної солодкуватої нотки.
Перекладіть овочі у велику каструлю. Додайте соус «Сацебелі», цукор, сіль, рослинну олію та гострий перець. Ретельно перемішайте й поставте на середній вогонь.
Після закипання варіть приблизно 40 хвилин. Перемішуйте нечасто й обережно, щоб шматочки кабачків залишилися цілими та не перетворилися на пюре.
За 5 хвилин до готовності додайте подрібнений часник і влийте оцет. Ще раз добре перемішайте та доваріть до завершення.
Гарячу закуску одразу розкладіть у стерилізовані банки та герметично закатайте прокип’яченими кришками.
Переверніть банки догори дном, добре укутайте ковдрою або пледом і залиште до повного охолодження.
Взимку ці кабачки чудово смакують із картоплею, м’ясними стравами або просто зі свіжим хлібом. Завдяки соусу «Сацебелі» вони набувають насиченого смаку, апетитного аромату й легкої гостринки, тому така заготівля неодмінно стане однією з найулюбленіших у вашій коморі.







