Коли ми це знайшли у нас тремтіли руки і ноги: знахідка в Одесі увійде в історію сучасної України як наймоторошніша: фото

В Одесі на колишньому спеціальному об’єкті “Татарка” виявили 29 могильників жертв НКВС. Цей об’єкт знаходиться на 6 кілометрі Овідіопольської дороги. На цей момент вже 29 могильників розкопані – це окремі ями, де поховані жертви “червоного” терору.

Про це йдеться у публікації Українського інституту національної пам’яті на Facebook.

Раніше на цьому ж місці були виявлені розстрільні ями. Ці ями йшли з інтервалом в 1 метр, а кістки загиблих в них лежали в кілька шарів. Трупи розстріляних присипали землею на 20-30 см, а зверху насипали сміття. Потім це звалище рівняли, щоб приховати місця масового вбивства.

Місце вказав одеський історик Олександр Бабич, який знайшов у румунських архівах матеріали про масові розстріли та поховання НКВС біля Одеси у 1930-х роках.

Було прийнято рішення про початок розкопок. На цьому місці планують в майбутньому створити сквер-меморіал в пам’ять про загиблих, а останки можуть перепоховати в іншому місці.

“Масштаб могильників жертв НКВС в Одесі вражає своїми масштабами. На сьогоднішній момент, тільки після вивчення Південно-Західного сектора колишнього спецоб’єкта НКВС “Татарка” на 6 км Овідіопольської дороги в Одесі, знайдено принаймні 29 могильників – окремих ям, де були поховані розстріляні одесити – жертви комуністичного терору”, – сказано в повідомленні.

Як зазначають фахівці, кількість могильників ще підраховується, а кількість жертв поки невідома. Однак, вже зараз можна сказати, що даний об’єкт поховань – один з найбільших в Україні.

За архівними документами, могильники можуть перебувати й на території військової частини, яка межує з полігоном. Також роботи не проводять в тій зоні, де прокладені силові електрокабелі.

В Одесі виявили 29 могильників жертв НКВС (Фото: facebook.com/uinppivden)

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що під Кропивницьким археологи виявили поховання, яким 3 і 5 тисяч років.

Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Коли ми це знайшли у нас тремтіли руки і ноги: знахідка в Одесі увійде в історію сучасної України як наймоторошніша: фото