Дістало! Скільки можна принижувати українців? Мер Черкас звернувся до Зеленського (ВІДЕО)

Як голова Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України хочу звернутися до центральної влади: міські голови глибоко обурені ситуацією навколо можливого приїзду хасидів для святкування Рош га-Шана.

Місцеві громади та самоврядування – основа української державності. Так каже Конституція. Так каже Європейська Хартія з прав людини. Але нинішній уряд часом перебирає на себе функції органів місцевого самоврядування.

Нас обурює історія із прийняттям рішення щодо хасидів.

Виходить, українці зараз не мають права вільно відвідати Ізраїль та США, де рівень епідемічної загрози значно вищий за український. А от тамтешні громадяни мають право приїхати в українське місто та вільно святкувати тут релігійне свято.

Десятки тисяч осіб, які можуть бути носіями Covid-19, несуть загрозу населенню не лише Умані, Черкащини, але й всієї України.

Це порушує права українських громадян, ставить нас в несправедливе становище перед іноземцями.

Українцям забороняли свята, позбавляли права на роботу, гідне життя, забороняли роботу закладів культури, дозвілля. Але все це чомусь дозволено іноземним громадянам на території України.

Ми прагнемо справедливості. Наша позиція солідарна з народним депутатом від цього округу Антоном Яценком та громадою міста Умань .

Ми звертаємося до президента Зеленського як до гаранта наших прав.

Пане президенте, втрутьтеся в ситуацію. Почуйте думку громад.

Анатолій Бондаренко

Нагадаємо

Уманчани готові блокувати автобуси з хасидами, але поки що збиратимуть підписи під петицією про заборону Рош ха-Шану

“Станемо перед автобусами, і не пустимо в Умань хасидів!” – з такими словами сьогодні на віче зібрались жителі Умані. Адже попри застороги Ізраїлю і щоденне зростання кількості хворих в Україні уряд вирішив не забороняти цьогорічне святкування іудейського нового року на могилі цадика Нахмана в Умані, на яке традиційно на початку вересня приїжджає більше 30 тисяч прочан.

“У наших словах і діях немає антисемітизму, намає політики. Однак ми хочемо, щоб наші діти були здоровими, щоб 1 вересня вони пішли до школи. Ми сиділи вдома під час карантину, ми святили паски на Великдень онлайн, не ходили на богослужіння. Тому ми переконані, що святкування Рош ха-Шана може також відбутись в іншому форматі.

Паломництво-хасидів в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією коронавірусу, може викликати непередбачувані наслідки для населення Умані, та населення України в цілому”.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Дістало! Скільки можна принижувати українців? Мер Черкас звернувся до Зеленського (ВІДЕО)