Інститут МБГ звернувся до влади: Готові виготовляти 10-20 тис ПЛР тестів щотижня. Чекаємо на фінансування

ГОТОВІ ВИГОТОВЛЯТИ 10-20 тисяч ПЛР-тестів ЩОТИЖНЯ. ЧЕКАЄМО НА ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖАВИ. Фахівці Інституту молекулярної біології та генетики чекають на швидке надходження коштів з держбюджету для того, щоб продовжити роботу з виготовлення ПЛР-тестів для виявлення коронавірусної хвороби. Сподіваємося, що попри вимушене скорочення державного бюджету для багатьох галузей, в т.ч. і науки, фінансування такої надважливої справи, як виготовлення ПЛР-тестів, не буде скорочено і надійде якомога швидше.

Ми свідомі того, що з кожним днем атака вірусу стає все запеклішою. Основна група співробітників Інституту, задіяних в проєкті, працює зараз і готова працювати невпинно і понаднормово, однак через відсутність фінансування ми не можемо розгорнути роботу на повну потужність.

Як відомо, ще наприкінці січня 2020 р. на замовлення РНБО вчені ІМБГ першими в Україні розробили тест-системи для діагностики вірусу SARS-CoV-2. Ці тест-системи були сертифіковані. Після виявлення першого захворювання набори на 600 тестів-реакцій надійшли в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров’я МОЗ у Києві.

За наявності коштів Інститут уже зараз міг би реалізовувати угоди з виробниками реактивів, які ми використовуємо для виготовлення тест-систем. Не всі реактиви може виготовити вітчизняний виробник, окремі ми змушені замовляти в Естонії, Німеччині та інших країнах. Попри цей логістичний ланцюжок, собівартість наших ПЛР-тестів (250 грн.) є майже вдвічі меншою за зарубіжні аналоги. А з огляду на вартість авіадоставки зарубіжних тестів до України їхня реальна ціна для держбюджету стає дуже високою.

На наявному в Інституті обладнанні наші фахівці можуть виготовити близько 10-20 тис. ПЛР-тестів на тиждень. Із залученням додаткових спеціалістів Інститут спроможний продукувати до 50 тис. тестів щотижня. З огляду на брак у регіонах лабораторій та спеціалістів, які спроможні працювати з ПЛР-тестами, Інститут молекулярної біології та генетики розробив план навчання для фахівців з різних областей України та готовий надавати їм відповідний науковий супровід.

Усім українцям важливо розуміти, що вірусна загроза – ворог №1 усієї держави і кожного з нас – не зникне за кілька місяців. Прогнозовано, інфекції коронавірусу виникатимуть і надалі. Вірус зазнає мутацій, тож вірогідно, восени постане потреба у цілковито нових тест-системах.

В Україні є вчені, і зокрема науковці Інституту молекулярної біології та генетики, які можуть за добу модифікувати тест під інший штам коронавірусу. Це важливий інтелектуальний ресурс, який є не в кожній в країні. Його треба зберегти.

Вкладаючи кошти у вітчизняного виробника тестів, держава не лише зекономить на вартісних імпортних закупівлях, а й виграє час для порятунку хворих та підтримає цілу галузь вітчизняної науки й перспективних фахівців, імена багатьох з яких знані у світі.

Institute of Molecular Biology and Genetics NAS of Ukraine

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Інститут МБГ звернувся до влади: Готові виготовляти 10-20 тис ПЛР тестів щотижня. Чекаємо на фінансування