Тepмiнoвa вeчipня нoвuнa. Мiльйoнu “вuшok Бoйka” знaйдeнo… Дuвiтьcя, щo зpoбuлa Швeйцapiя

У рамках слідства заарештовані 60 млн швейцарських франків (61,7 млн доларів) у двох фінустановах – Bank Rothschild & Co (Цюріх) і EFG Bank (Лугано). Про це повідомив український журналіст Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі.

Він зазначив, що гроші заарештовані в рамках розслідування кримінальної справи, відомої як “вишки Бойка”.

За версією слідства, рахунки, на які прокуратура Швейцарії наклала арешт, належать синові й дочці Бакуліна. Вони зареєстровані на офшорні компанії з Белізу та Британських Віргінських островів.

“Діти Бакуліна намагалися оскаржити в швейцарському суді передачу Україні інформації про виявлені у них рахунки в Швейцарії, проте суд дав згоду на передачу цих даних Україні”, – заявив Лещенко.

Журналіст додав, що діти Бакуліна є громадянами Росії. Сам екснардеп після винесення йому підозри у справі “вишок Бойка” втік, імовірно, до Росії.

“За інформацією слідства, загалом заарештовано 60 млн франків. З них син і дочка Бакуліна намагалися оскаржити передачу інформації Україні щодо рахунків, де зберігалося 13,7 млн доларів і 12,7 млн євро”, – резюмував Лещенко.

Швейцарія почала кримінальне розслідування проти сім’ї депутата VIII скликання Євгена Бакуліна

Пізніше Лещенко додав, що в листопаді 2019 року суд в Швейцарії ухвалив процедурне рішення з приводу можливих корупційних дій, пов’язаних з НАК “Нафтогаз України”.

“Це рішення було засноване на запиті Генпрокуратури України про правову допомогу в розслідуванні справи №42018000000000585. У запиті фігурували: три офшорних компанії зі швейцарськими рахунками і двоє індивідуумів – син і дочка екс-депутата Євгена Бакуліна, на швейцарських рахунках яких було заморожено 13,7 мільйонів доларів і 12,7 мільйонів євро”, – повідомив екс-нардеп.

За його інформацією, швейцарський прокурор не тільки надав правову допомогу Україні щодо “вишок Бойка”, але і почав власне кримінальне розслідування у справі крадіжки в “Нафтогазі”.

Відзначається, що згідно з матеріалами, в ньому також фігурує колишній топ-менеджер “Нафтогазу” і його мати.

“Хоча прізвища у швейцарському реєстрі судових рішень не розголошуються, судячи з контексту, імовірно, мова йде про синів Володимира Кацуби – також колишнього депутата Верховної Ради 8 скликання. У справі фігурує 60 мільйонів франків і два швейцарські банки – Bank Rothschild і EFG, а також золото, що зберігалося у банку”, – уточнив Лещенко.

Він додав, що син і дочка Бакуліна (громадяни Росії) намагалися заблокувати передачу інформації зі Швейцарії в Україну, однак швейцарський суд постановив відмовити їм. Про розвиток справи щодо “вишок Бойка” в Швейцарії вже написала провідна швейцарська газета Tages Anzeiger.

 OBOZREVATEL

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Тepмiнoвa вeчipня нoвuнa. Мiльйoнu “вuшok Бoйka” знaйдeнo… Дuвiтьcя, щo зpoбuлa Швeйцapiя