Привид Києва живий. Що відомо про легендарного українського льотчика

Хто такий Привид Києва? Вікіпедія (і російська, і українська її версії) називає його “міською легендою”, а українські ЗМІ публікують інтерв’ю з легендарним льотчиком-винищувачем, який захищає київське небо від авіаударів. Одні ЗМІ писали, що героїчний льотчик загинув. Інші це спростовували.

Де правда? Інформатор вирішив розібратися у цій історії. Першу згадку про “Привида Києва” ми знайшли у телеграм-каналі Верховної Ради 25 лютого.

Потім про героя-льотчика йшлося у повідомленні СБУ від 27 лютого.

На 2 березня, за даними ЗМІ, кількість знищених “Привидом Києва” літаків досягла 20. 7 березня, за даними ЗМІ, він збив крилату ракету “Калібр”. Пізніше були опубліковані інші фотографії легендарного льотчика, але всі із закритим обличчям.

Льотчик став національним героєм. Цей образ використовували у мотиваційних картинках. Українки в соцмережах освідчувалися йому в коханні.

14 березня на Цензор.нет вийшло інтерв’ю з “Привидом Києва”, при тому, що справжнього його імені названо не було, як не було і фото. “Кожен із васильківських льотчиків – той самий Привид. Зробіть нам такий шеврон! Ми з гордістю його носитимемо”, – цитує видання слова пілота.

20 березня відеозаписом польоту над землею на невеликій висоті поділився TikTok-користувач fin_foin. “Вибачте, що іноді вас лякаємо, але вище літати небезпечно”, — зазначив військовий, пояснюючи вимушеність таких маневрів. У мережі виникла суперечка: одні вважали, що таким чином вітання аудиторії передає “Привид Києва”. Інші – що це зовсім інший герой.

23 березня командування Повітряних сил Збройних сил України опублікувало пост про загибель у бою молодого льотчика, на ім’я Степан Тарабалка, — сказали, що він загинув смертю героя, борючись із великою кількістю ворогів 13 березня. Його посмертно нагородили званням Героя України. Багато хто вирішив, що Тарабалка і був Привидом Києва, хоча в першоджерелі про це не було сказано жодного слова.

25 березня радник глави Офісу президента Олексій Арестович у коментарях на запитання, чи правда, що “Привид Києва” загинув, назвав це чистим вкидом. Інформатор вірить, що слова Олексія Арестовича – це істинна правда.

Образ “Привида Києва” став легендою оборони Києва від російських окупантів. І ми запитали експертів, чи потрібні Україні такі легенди.

Психологиня Наталія Злигостєва вважає, що вони однозначно потрібні: “Для формування образу захисника України, для підтримання духу та віри у перемогу, для гордості, для певної точки емоційної опори”.

Політолог Ігор Душин вважає, що навіть якщо розповіді про “Привида Києва” є деяким перебільшенням, вони засновані на реальних подвигах реальних воїнів.” Мені приємно дізнатися, що він живий після чуток про його можливу загибель. Нам потрібні герої нашого часу, успіхам яких ми радітимемо”, – сказав Ігор Душин.

Ми, зі свого боку, абсолютно впевнені, що “Привид Києва” живий і він здійснить ще чимало подвигів, щоб звільнити Україну від окупантів. Ми сподіваємось, що він покаже свою майстерність на Параді нашої Перемоги.

Привид Києва живий. Що відомо про легендарного українського льотчика
“Володя, це ж якими ідіотами треба вважати нас українців, щоб намагатися впарити нам таке”, – екснардеп