В Україні почали платне випробовування вакцини, про яку немає інформації. Добровольців набирають до кінця жовтня

На Рівненщині шукають добровольців для клінічного випробування нової китайської вакцини від коронавірусу. Окрім Рівного, вакцину також випробовують у Києві, Харкові та Запоріжжі.

У Рівному участь у дослідженні вакцини бере центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний», повідомив його очільник Олег Шрам. Охочим, які погодяться на випробовування вакцини, передбачили грошову виплату в сумі 8 тис. грн, повідомляє Zaxid.net.

У Рівне прибуло сто доз вакцини, яку клінічно випробовуватимуть в області. Єдиний заклад, на базі якого проводитимуть ці дослідження – центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний». З вакциною працюватимуть шість медиків цього закладу.

Виробник вакцини – китайська фармацевтична компанія BioKangtay («Біокангтай)». В Україні ця вакцина проходить третю фазу дослідження, повідомила координаторка клінічного випробування вакцини у Рівному Оксана Штрімайтіс. В області до досліджень планують залучити тисячу добровольців.

«Перша фаза відбувається на кількості добровольців до 200 людей, друга фаза – десь орієнтовно до тисячі добровольців. Третя фаза – це остаточне доведення ефективності, коли вже доведена безпека застосування, коли вже написана інструкція до застосування, це чисте доведення ефективності лікарського засобу на великій кількості добровольців», – розповіла Оксана Штрімайтіс.

Усім добровольцям, які погодяться взяти участь у випробуванні вакцини, передбачена грошова виплата у розмірі восьми тисяч гривень та додаткові гроші на транспортні витрати.

«Ми набираємо добровольців, які не хворіли на ковід протягом останніх пів року, не проводили вакцинацію. Старше 18 років. Є обмеження: ми не займаємося вагітними. Тільки після того, як усі параметри пацієнта підходять, він починає отримувати першу вакцинацію. Першу вакцинацію отримав – і через 28 днів проходить друга вакцинація. Після другої вакцинації пацієнт ще спостерігається протягом року. Ці пацієнти усі знають, що вони будуть мати 8 тисяч гривень після двох вакцинацій, а також ще 1300 гривень – на доїзд», – повідомив директор центру «Центральний» Олег Шрам.

Першу дозу вакцини, станом на 6 жовтня, отримали шестеро людей. За інформацією Оксани Штрімайтіс, вони почуваються задовільно і тримають зв’язок із сімейним лікарем. Ще 28 учасників клінічних випробувань чекають на результати аналізів.

«Коли вакцина пройде усі випробування, вона буде у тих державах, які її закуплять. Цей виробник виробляє вакцини від гемофільних інфекцій, дитячі Hib-вакцини, від гепатиту. Наразі цими вакцинами користуються в Європі, в США. Тобто це виробник, який спеціалізується на вакцинах», – зауважила координаторка клінічного випробування вакцини у Рівному.

Набиратимуть добровольців до кінця жовтня. Клінічні випробування цієї вакцини також проводять у Києві, Харкові та Запоріжжі.

Разом з тим у ЗМІ інформацію про компанію BioKangtay знайти не вдалося. Лише відомо, що наприкінці 2013 – на початку 2014 цю компанію, разом зі ще двома виробниками вакцин, китайська влада перевіряла після смерті дітей, які отримали вакцину від гепатиту B. Тоді влада заявила, що смерть дітей не пов’язана з вакциною від BioKangtay, а розслідування щодо інших виробників вакцин продовжувалося.

Інформація про вакцину цієї компанії від коронавірусу в публічному доступі також відсутня.

В Україні почали платне випробовування вакцини, про яку немає інформації. Добровольців набирають до кінця жовтня
Священнослужителя вигнали з автобуса за зауваження про російську попсу. Пасажири спостерігали та знімали відео…