Прямо в Росію! У Зеленського знесли – відправити до кума, Медведчук в ауті: обміняють!

Секретар РНБО Олексій Данілов не відкидає можливості обміну Віктора Медведчука – в разі його засудження – на українців, утримуваних у російських в’язницях, але таке рішення може ухвалювати тільки президент.

Про це в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Відповідаючи на запитання, чи можливий обмін народного депутата Віктора Медведчука на українських патріотів, яких утримують у російських в’язницях, секретар РНБО відповів ствердно.

“Це рішення приймає президент України. Я думаю, що якщо буде така можливість, то ми охоче це зробимо”, – сказав Данілов.

Як повідомлялось, 11 травня генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозри у державній зраді і замаху на розкрадання національних ресурсів у Криму народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

До слова, генеральний прокурор Ірина Венедіктова впевнена в обґрунтованості підозри і клопотання про запобіжний захід народному депутату Віктору Медведчуку (ОПЗЖ), але остаточне рішення про апеляцію домашнього арешту буде прийнято після вивчення мотивації суду.

Про це вона розповіла у п’ятницю ввечері також в ефірі “Свободи слова” Савіка Шустера.

“Я не вважаю, що вчора (13 травня Печерський районний суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, водночас як слідство просило суд про арешт з альтернативою застави – ред.) було щось таке, за що комусь має бути соромно або ми повинні бути не задоволені”, – сказала генпрокурор.

У цьому контексті вона продовжила: “Підемо ми в апеляцію? Швидше за все, ми підемо в апеляцію, тому що я впевнена в тому документі, який підготувала я. Але я ще подивлюся на мотивацію судді. Звичайно, я поважаю судову систему”.

Відповідаючи на питання про те, чи буде вона вважати своєю поразкою, якщо Медведчук не сяде в тюрму, Венедіктова пояснила, що поки йдеться лише про підозру, а не про направлення матеріалів до суду для розгляду по суті.

“Якщо захист (під час розгляду справи в суді – ред.) знайде аргументи, розіб’є прокурорську позицію в суді, так, нам буде неприємно, але це об’єктивний процес”.

Крім того, вона уточнила, в злочинах проти національної безпеки, які інкримінуються Медведчуку, безальтернативного арешту як запобіжного заходу немає.

Відповідаючи на питання про свою політичну відповідальність, Венедіктова сказала: “Я піду у відставку, якщо буду вважати, що я щось зробила професійно неетично… Якщо Верховна Рада так вирішить – це буде їхнє рішення… Я несу юридичну відповідальність… я ставлю підпис”.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Прямо в Росію! У Зеленського знесли – відправити до кума, Медведчук в ауті: обміняють!