Тільки що! Зеленському вдалось – особиста перемога. Після років у полоні – українці аплодують. Вже вдома

Президент України Володимир Зеленський вітає повернення на батьківщину українських громадян Євгена Фоменкова та Олександра Санпітера, яких захопили й утримували на території Іраку з липня 2017 року.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Повернення українців додому стало можливим завдяки спільній і послідовній роботі Офісу Президента, Міністерства закордонних справ та інших державних структур. Глава держави особисто координував процес звільнення наших громадян.

«Вітаю Олександра та Євгена вдома. Вітаю їхні сім’ї – нарешті вони зможуть зустріти Різдво разом. Хочу, щоб кожен українець знав: ми пам’ятаємо про всіх, хто незаконно утримується в інших країнах. І ми робимо все можливе, щоб вони швидше повернулися на батьківщину. Українська держава боротиметься за кожного свого громадянина, за кожну людину, яка потрапила в біду. Доказом цього є повернення наших моряків і політв’язнів та інших українців, які були затримані за кордоном. Для мене людина – найвища цінність, ми завжди боротимемося за наших людей», – сказав Володимир Зеленський.

Президент подякував усім представникам державної влади, які долучилися до процесу звільнення Євгена Фоменкова та Олександра Санпітера.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав близьких і рідних громадян, що повернулися.

«Хочу вкотре запевнити всіх: Українська держава ніколи не кине свого громадянина напризволяще. Цей принцип непохитний, і так буде завжди. В яку б халепу і в якій частині світу не потрапила людина. Це один з базових принципів політики Президента Зеленського. Це одна з ключових задач, яку я ставлю всім українським дипломатам», – сказав очільник МЗС.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зазначила, що поверненню українців на батьківщину передувала значна системна робота.

«Це величезна боротьба перш за все Президента України Володимира Зеленського та Офісу Президента, Міністерства закордонних справ та консульських служб у кожній країні», – сказала вона.

Людмила Денісова наголосила, що повернення українців відбулося напередодні Міжнародного дня прав людини.

«Це нагадування всім нашим громадянам, які перебувають у полоні в будь-якій державі, у тому числі в російському полоні та на окупованих частинах України – Донецької, Луганської областей та Криму, та їхнім родинам, що повернення можливе й обов’язково відбудеться. І тому чекаємо всіх вдома», – зазначила вона.

Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова додала, що від початку президентської каденції Володимира Зеленського у державній політиці діє базовий принцип: Українська держава завжди допомагає громадянам, яких незаконно утримують в інших країнах. Свідченням цього є й звільнення нацгвардійця Віталія Марківа, несправедливо засудженого в Італії, і безпрецедентна операція з повернення додому українців, які застрягли в інших країнах після скасування авіарейсів під час весняного локдауну.

«Українці мають державу, яка дбає про тих, хто опинився в біді на інших територіях. Саме ця державна політика і в подальшому буде одним з основних наших принципів. Це те, що відносить Україну до кола цивілізованих країн», – резюмувала Галина Третьякова.

Відзначимо, що в перший рік президенства Володимира Зеленського відбувся масштабний обмін. 76 осіб, яких утримували у самопроголошених “ДНР” та “ЛНР”, ввечері 29 грудня прибули до Києва. Їх обміняли на 127 осіб, утримуваних в Україні. Серед звільнених українців 12 військових і 15 цивільних жінок. Президент України Володимир Зеленський вважає, що “найголовніше те, що люди вдома”.

Тоді, першими з літака, який прибув в аеропорт “Бориспіль”, вийшли звільнені українські військові. Їх зустрічали президент Володимир Зеленський, співробітники його офісу, тогочасний міністр оборони Андрій Загороднюк. Лише потім до них змогли підійти родичі. Після військових з літака вийшли всі звільнені українці, які відразу потрапили в обійми своїх близьких.

Також Зеленський відповів на запитання щодо звільнення з-під варти і передачі в ОРДЛО у рамках обміну п’ятьох ексбійців спецпідрозділу міліції “Беркут”, обвинувачених у вбивствах людей на Євромайдані в лютому 2014 року. “Я вважаю, що це було складне рішення, рішення політичне, це правда. Справи Майдану ми закінчимо обов’язково. Я вам більше скажу: якщо б у мене було 100 “беркутівців”, і мені б запропонували одного розвідника, я б їм віддав 100 “беркутівців” і повернув би живого розвідника”, – висловив свою позицію Зеленський.

Джерело:korupciya.com

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Тільки що! Зеленському вдалось – особиста перемога. Після років у полоні – українці аплодують. Вже вдома