«Найважча ніч за 15 років». У Києві провели чотири трансплантації за добу

Київські хірурги за одну добу провели аж чотири операції з трансплантації. Серед них — пересадка серця, яка стала для столиці першою такою операцією за останні 15 років.

Трансплантації провели в ніч на 16 липня.

Про подробиці операцій розповіли Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова, а також Інститут серця МОЗ України.

Хто став донором

Донором для пересадок став юнак, який потрапив у ДТП й отримав травми, несумісні з життям, розповіли в інституті Шалімова.

«Батько хлопця дав згоду на те, щоб його син посмертно став донором і тим самим врятував життя хворим людям», — повідомив інститут на своїй фейсбук-сторінці.

Трансплантацію серця провели в київському Інституті серця. Її здійснив професор Борис Тодуров з командою лікарів

Кінець Facebook допису , автор: Інститут серця МОЗ України

Серце отримав 62-річний киянин Петро, розповіли в Інституті серця.

Його власне серце було настільки уражене, що врятувати його могла лише трансплантація, пояснили там.

«Без операції в нього шансів не було, він був на межі», — сказав один з лікарів на відео, яким поділився Інститут у фейсбуці.

Лікарі невпинно дякували родичам загиблого, які дозволили взяти у нього органи: «Щира і безмежна вдячність родичам пацієнта, які надали дозвіл взяти органи, щоб урятувати інших людей».

«Найтяжча ніч»

Крім пересадки серця, київські медики провели ще три трансплантації від того ж донора: 60 річній тернополянці пересадили донорську печінку, а двом киянам — 34 річному чоловіку та 31 річній жінці — по одній нирці.

Ці три операції провели в інституті Шалімова.

Усі вони, як і трансплантація серця, відбулися впродовж однієї ночі.

«Це була найтяжча ніч в українській трансплантології за останні 15 років. Велика шана та щира подяка і співчуття родичам донора! Світла йому пам’ять!!!» — кажуть в інституті.

Стрім з операційної Інститут серця МОЗ України❤️Просто зараз у Києві відбувається трансплантація серця. Borys Todurov, Гаврил Ковтун, Антон Шпачук ✨

Gepostet von Iryna Zaslavets am Mittwoch, 15. Juli 2020

Кінець Facebook допису , автор: Borys

У хлопця, який став донором, була четверта група крові, тому хворих з такою ж групою крові в обмежений час знайти та доставити до інституту було вкрай важко, розповіли там.

«Щойно наші лікарі-лаборанти підтвердили сумісність донора з потенційними пацієнтами, які стояли у нас на обліку та потребували пересадки органів, до логістичного процесу долучилась Нацполіція», — кажуть в інституті.

Зараз прооперовані пацієнти в стабільному стані та перебувають в реанімації, додали там.

В українському МОЗ, тим часом, заявили про амбітні плани — вийти у найближчі роки «на рівень найрозвиненіших у трансплантації європейських країн».

«У нас є чіткий план розвитку трансплантації, ми в найближчі роки хочемо вийти на рівень найрозвиненіших у трансплантації європейських країн», — цитує міністра Максима Степанова агенція «Інтерфакс».

Однак ще рік тому всі операції з трансплантації органів в Україні були кілька місяців заблоковані через законодавчу колізію.

Аби розблокувати ситуацію, довелося втрутитися Верховній Раді, яка ухвалила окремий закон.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

«Найважча ніч за 15 років». У Києві провели чотири трансплантації за добу