Так от щойно це сталося! П’ятий президент України Петро Порошенко провів термінову розмову з учасниками онлайн конференції Ради закордонних справ США

СПЕРШУ ВАШИНГТОН ПОГОВОРИВ З ПОРОШЕНКО
Я вчора сильно посміявся коли в коментах хтось пожартував, що мовляв завтра представники Заходу спершу поговорять з Порошенко, а лише потім Байден говоритиме з Зеленським. Всяке, звісно, буває. Але ж не до такої міри!

Так от щойно це сталося! П’ятий президент України Петро Порошенко по відеозв’язку провів розмову з учасниками онлайн конференції Ради закордонних справ США: «Демократія або автократія: чому важлива Україна?».

Петро Порошенко подякував Сполученим Штатам, Великобританії, Франції та всім державам-членам Європейського Союзу за реакцію на агресивні провокації Путіна. П’ятий президент України перелічив що треба зробити аби вирішити проблему. Це:
— пекельні санкції проти Росії;
— стратегічне рішення про вступ України до ЄС;
— санкції проти «Північного потоку-2»;
— надання Україні летальної зброї;
— підтримка реформ в Україні.
А тепер кілька зауважень. По-перше, взяти таку участь в такій конференції сам Порошенко не зміг би, навіть якби ну аж сильно захотів. На такі конференції запрошують і лише запрошують. Запрошують тих, чия думка цікава. Те що Петра Порошенко туди запросили свідчить, що Петро Порошенко продовжує вести ударну зовнішньополітичну діяльність — проводить зустрічи з західними дипломатами та надає консультації по ситуації в Україні. Це свідчить, що його слухають і чують.

По-друге, хай нікого не обманює що з Порошенко говорить не президент США — президент США не може говорити з лідером парламентської партії, це повністю суперечить дипломатичному етикету. Порошенка запросили на розмову на рівень максимальний як для лідера опозиції.

По-третє, Порошенко не сказав нічого принципово нового, він давно озвучує саме ці пункти. Але його уважно вислухали. Вже повірте, на Заході чудово знають позицію Порошенка. Але, як часто буває на переговорах, позицію треба проговорити вголос, аби її почули. Позицію Порошенка на Раді закордонних справ США вислухали. Це дуже важливо.

І по-четверте. В політиці і в дипломатії непродумані рішення та експромти бувають лише… ледь не написав в Офісі президента України. Та ні, неправда це. Я не уявляю собі непродуманих рішень і недотримання протоколу адміністрацією президента Кучми. І Ющенка. Та і Януковича, чого вже там. За Порошенка — й поготів. Таке буває лише в Офісі Зеленського — там все по-приколу. Хай тепер не ображаються, що з ними теж поводяться по-приколу, тобто їх ні про що не питають. Як буває по-приколу, на Заході і так гарно знають. У них на це свій багатий досвід.

У дипломатії важить все і завжди, від кольору краватки, до конкретних слів. Сам факт того, що до переговорів Байдена з Путіним поговрити з Зеленським доручили аж цілому Держсекретарю США (четвертій особі в ієрархії США), а після переговорів Байден обдарує Зеленського увагою після того, як Рада закордонних справ США заслухала п’ятого президента, лідера опозиційної партії та заклятого противника Зеленського Петра Порошенка (вже повірте, про все це знають у Вашингтоні) це не просто збіг.

Це — сигнал. Це сигнал Кремлю — Вашнгтон цікавить в першу чергу думка Порошенка, а вже потім голови ОПУ з яким там товаришує їхній Козак. Це сигнал самому Зеленському — хлопчику повідомляють де його куточок. І ще це сигнал українським елітам.
Вже повірте, еліти все почули. І зрозуміли. І висновки зробили. Істерика в ОПУ буде гучна і скажена. Скоро побачимо.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Так от щойно це сталося! П’ятий президент України Петро Порошенко провів термінову розмову з учасниками онлайн конференції Ради закордонних справ США