Він догрався! Дістати його з-під землі, фатальна зрада – йому не врятуватись: відпочине у СІЗО і відповість за все

Українські правоохоронці можуть попросити білоруських колег про видачу нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, який перебуває у розшуку за підозрою в державній зраді.

Про це розповів в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” юрист-міжнародник Віталій Власюк, коментуючи декларацію Козака, в якій нардеп зазначив, що перебуває в Білорусі.

“Насправді варіантів два – або правоохоронці звертаються через відповідні канали до білоруських правоохоронців і просять забезпечити явку Тараса Козака в Україну, або вони просять білоруських правоохоронців зробити всі необхідні слідчі дії, які бажає зробити відносно Козака українське слідство. Два класичних варіанти, який з них вони оберуть – побачимо”, – розповів юрист.

Коментуючи декларацію Козака, Власюк зазначив:

“Його ніхто не позбавив статусу народного депутата, відповідно, обов’язку подавати щорічну декларацію, що він і робить”.

На запитання, чи можна позбавити нардепа мандату, експерт відповів:

“Прямо зараз, якщо фракція збереться і прийме таке рішення, то в теорії це можливо. Правоохоронці такої компетенції не мають, на щастя, оскільки ми б уже давно перетворилися на якусь бананову республіку, де правоохоронці замість народу визначали, хто депутат, а хто ні”.

Нагадаємо, нардеп Тарас Козак, якого розшукують за підозрою в державній зраді, вказав у своїй декларації, що перебуває на території Білорусі. Козак вніс до декларації дані щодо оренди нерухомості в Білорусі

Раніше політолог Володимир Фесенко пояснив рішення Офісу генпрокурора повідомити про підозру в держзраді двом нардепам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

Політолог зазначив, що бачив пост у соцмережах генпрокурорки Ірини Венедіктової:

“Судячи з контексту, змісту цього повідомлення плюс контекст останніх подій, я маю на увазі останніх днів, відома розмова нібито Медведчука з нібито Пушиліним плюс те, що відбувалося починаючи з лютого… Так, швидше за все, з дуже високою ймовірністю йдеться саме про Медведчука і Тараса Козака”.

Політолог зазначив, що в суспільстві був запит на такі дії Генпрокуратури, оскільки до діяльності цих нардепів були питання.

“Останні події, запис цієї розмови 9 травня (нібито Медведчка і Пушиліна), привітання з перемогами спільними, “молодці” на адресу проросійських бойовиків, які вбивають наших хлопців. Я думаю, це просто стало останньою краплею і підштовхнуло до відповідних дій”, – сказав він.

На думку експерта, у слідства вистачить матеріалу “для критичного інтересу щодо діяльності Медведчука і Козака, до їхніх інтересів і як вони реалізовувались у Криму, до їхніх контактів з проросійськими бойовиками тощо”.

“Але з юридичної точки зору, щоб все це було коректно і ґрунтовно, правоохоронні органи мають ретельно попрацювати. Вони мають звернути увагу на професійне забезпечення розслідування і на ґрунтовність доказів. Це головне зараз, а самого матеріалу, думаю, більше ніж достатньо”, – додав Фесенко.

Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Він догрався! Дістати його з-під землі, фатальна зрада – йому не врятуватись: відпочине у СІЗО і відповість за все