Щойно! К0нфіскувати! 3еленський зробить це – пр0сто після РНБ0. Пороաенко і Тимоաенко в ауті – п0падуть під р0здачу!

Рубрика “У політиці часто виграє той, кого недооцінюють” або “Що головне в прес-конференції Зеленського”. У цьому розбирався політичний і економічний експерт Тарас Загородній.

По суті, Зеленський і виграв тому, що його сильно недооцінили, як на президентських, так і на парламентських виборах. Насправді Зеленський анонсував кардинальну зміну формату української політичної системи, яка у нас склалася за останні 20 років. Причому домінувати в новій системі буде він. А саме, це так званий закон про олігархів і реєстр олігархів.

1. Він, на даний момент, фактично підвішує всіх основних гравців загрозою включення до цього реєстру. Зеленський проговорився, що вони ще будуть мати проблеми з власністю за кордоном. По суті, він хоче кожного керівника, великого підприємця оголосити peps, тобто – politically exposed persons.

2. Зрозуміло, що поки мова йде про активи за кордоном, але, швидше за все, це не закінчиться зарубіжними активами, це буде і всередині країни.

3. Цей список може розширюватися і не тільки на центральні еліти, але і на місцеві.

В принципі олігархом можуть оголосити будь-яку впливову людину, яка, умовно кажучи, не слухається Зеленського. Для цього у нього відточений інструментарій накладення санкцій.

Плюс, у нього, на відміну від часів Януковича, є дуже потужний союзник – Захід, який ставить перед собою мету: зачистка національного капіталу руками Зеленського. Їм все одно, яка доля буде у Зеленського, вони вирішують свої стратегічні завдання.

Зрозуміло, що таким чином в першу чергу під удар потрапляє Петро Порошенко, якого вони розглядають як головного порушника спокою (для Зеленського і Слуг). Ймовірно, вони так пропишуть санкції, що Порошенко першим стане невибраним на обрані посади. До речі, з регіональних лідерів під такі критерії цілком підходить пан Садовий – у нього є бізнес і медіа, він при посаді.

По суті, Зеленський отримує досить таки цікаву керовану структуру, яка без суду і слідства може вирішувати питання, які перед ним стоять. Дуже сміливий хід, тим більше, що є ще одне неписане правило політики – ніколи не лякай всіх – рано чи пізно всі об’єднуються, тому що їм буде страшно і кожен буде працювати проти тебе. А силового апарату, такого як у Кучми чи у Януковича, у Зеленського немає.

Єдиний силовий апарат, який може контролювати всі ці процеси і допомагати, є у пана Авакова. Але Авакову якась “чорна мітка” теж була послана і дуже, до речі, необережно, на мій погляд. Дуже необережно у Зеленського почали війну проти Кличка, якого можна було взагалі не чіпати. Але вони прийшли до висновку, що Кличко для них потенційний конкурент на президентських виборах і тому вирішили його такими фейковими справами закидати. Хоча звичайно нічого доведено не буде. Це більше дало можливості Кличку стати загальнонаціональним лідером.

Проблема Зеленського в тому, що у нього немає активної масової підтримки. Кажуть, що готові за нього голосувати, але чи готові вийти на вулиці за нього, як, наприклад, за Порошенка або за Тимошенко – дуже сильно сумніваюся в цьому.

Чи вийде зіграти цю гру? Ну, при певних обставинах дуже навіть і вірогідний такий сценарій. Народ, принаймні, підтримає. Забуде про тарифи і про те дурдом, який відбуватиметься із землею. Але тут питання, наскільки вже серйозно сприймають пана Зеленського? Судячи з того, що відбувається в моїй стрічці, обговорюють всі: то він неправильну вишиванку вдягнув, то він якось плутано щось відповідав, ніби не так красиво говорив …

Хлопці, так його не за це вибирали. Його обирали саме на вирішення завдань, за те, що все буде по-іншому. Він і діє в цій парадигмі. І ті ходи, які вони публічно озвучили (хоча, на мій погляд, їх не потрібно було озвучувати), дуже навіть робочі. Тим більше, що за відсутності будь-якого опору, вони можуть бути реалізовані і багато людей будуть здивовані, що вони програли, тому що Зеленський може мислити нелінійно, тому що він ніколи не грав за тими правилами, які існували раніше.

Загалом – подивимося. Дуже сміливо. Може і виграти, а може і сильно програти. Проблема Зеленського в тому, що у нього немає активної масової підтримки.

Загалом, судячи з усього, осінь у нас буде дуже цікава.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Щойно! К0нфіскувати! 3еленський зробить це – пр0сто після РНБ0. Пороաенко і Тимоաенко в ауті – п0падуть під р0здачу!