З січня пенсіонерам, які не мають стажу, перестануть виплачувати гроші

З 1 січня українцям, які досягли пенсійного віку, проте не мають стажу, перестають виплачувати пенсію. Їм доведеться чекати до 63-65 років, коли для них настане право її отримувати.

Про те, що чекає наших літніх співгромадян, які не мають достатнього стажу для отримання пенсії в 60 років, розповіла старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних дослідження Лідія Ткаченко.

За грудень нинішнього року всі українці, які досягли 60 років, однак не мають достатнього стажу для виходу на пенсію, мали право на допомогу від держави. Її виплачували до досягнення того віку, в якому людина отримувала право повноцінно вийти на пенсію.

Розмір допомоги таким людям, які не мають стажу, визначався, виходячи з мінімальної пенсії. Брався середній дохід сім’ї на одну людину, і якщо він був нижче мінімальної пенсії, то так і не стала пенсіонеру доплачували різницю між мінімальною пенсією і його доходом. Якщо ж доходу не було ніякого, то пенсіонер отримував суму в розмірі мінімальної пенсії повністю.

Однак 31 грудня закінчується термін дії перехідного періоду, і вже з 1 січня будь-які виплати для людей, які досягли пенсійного віку, проте не заробили стаж, припиняються. Їм почнуть виплачувати пенсію в 65 років – тим, хто буде мати страховий стаж не нижче 18 років, і з 63 років – у кого страховий стаж становитиме від 18 до 28 років. У 60 років з 2021 року зможуть піти на заслужений відпочинок лише ті, у кого до цього віку накопичиться не менше 28 років страхового стажу.

Таким чином, багато наших літні співгромадяни, які досягли віку 60 років, можуть залишитися без копійки грошей, якщо, звичайно, вони не продовжать працювати і заробляти собі на життя.

Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

З січня пенсіонерам, які не мають стажу, перестануть виплачувати гроші