Знайомтесь! Це суддя Тетяна Левицька яка не дозволила затримати росіян, які захопили українських моряків у Керченській протоці

Шевченківський районний суд Києва відмовився дати дозвіл на затримання російських силовиків, які захопили в полон 24 українських моряків біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року. Суддя відхилила клопотання прокуратури. Про це йдеться в матеріалах суду, інформує «РБК-Україна».

Як повідомляється, наприкінці травня Шевченківський районний суд Києва відмовився дати дозвіл на затримання російських силовиків, які захопили в полон 24 українських моряків біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року. Суддя відхилила клопотання прокуратури. Про це йдеться в матеріалах суду, інформує «РБК-Україна».

Як повідомляється, наприкінці травня суддя Тетяна Левицька розглянула низку клопотань Офісу генерального прокурора про надання дозволу на затримання росіян для доставки їх до суду та обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

Зокрема, прокуратура вказувала, що підозрювані командири російських кораблів «Дон» і «Суздалец» (Олексій Саляєв і Сергій Щербаков), а також співробітники прикордонного управління ФСБ в Криму (Андрій Шеїн і Олексій Шатохін) вчинили акт агресії та здійснили напад на українські кораблі.

Їхні дії призвели до травмування двох і взяття в полон 24 українців, а також завдання збитків на 260 млн гривень.

За даними слідства, всі підозрювані росіяни переховуються від кримінальної відповідальності в Криму, вони оголошені в розшук.

Тим не менш, суддя Левицька відмовилася надати дозвіл на затримання росіян. На її думку, прокуратура не надала доказів того, що вони дійсно переховуються від слідства і можуть йому перешкоджати.

Українська прокуратура не оскаржила ці рішення в апеляції.

Як відомо, три українських кораблі з 24 членами екіпажів були захоплені 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки. Українські моряки повернулися додому 7 вересня 2019 року під час обміну полоненими в форматі 35 на 35. Ще 25 травня Міжнародний трибунал з морського права постановив, що РФ повинна негайно передати під контроль України захоплені кораблі. Росія цю вимогу проігнорувала, як і ще сім вимог України.

18 листопада в акваторії Чорного моря було розпочато процес повернення українських кораблів. Українська сторона розцінила такий крок РФ як виконання рішення Морського трибуналу.

Джерело

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Знайомтесь! Це суддя Тетяна Левицька яка не дозволила затримати росіян, які захопили українських моряків у Керченській протоці