“Народ мій завжди буде!” Зеленський привітав школярів із Днем знань легендарними українськими віршами. Відео

Президент Володимир Зеленський 1 вересня випустив спеціальне звернення до дітей України, привітавши їх із Днем знань. Він підкреслив, що “знати” й “захищати” завжди йдуть поруч, а також процитував легендарні вірші про наш народ.

Відповідне відео з’явилося вранці в четвер на YouTube-каналі Офісу президента. Глава держави сказав, що нинішнє 1 вересня “дуже відрізняється від 30 попередніх, але все ж таки об’єднує” (щоб подивитися ролик, доскрольте сторінку до кінця).

За словами Зеленського, цей день об’єднує роки нашої історії, століття битв, які були, і битв, що продовжуються. “Перемог, які вислизали з рук нашого народу, і перемог, які українці здобували, і тієї перемоги, яка обов’язково буде“, – заявив він.

Знання українців, як наголосив президент, резюмують нашу історію, культуру, наше життя. Життя, попри будь-які загрози.

“Незважаючи на ворожі прагнення, які завжди програвали та програють нашому бажанню жити. Вашому бажанню. Бажанню любити і дружити, розвивати і розвиватися, берегти отримане від батьків і дізнаватися нове. Тобто вчитися й міцніти. Ось про що цей навчальний рік – такий особливий“, – пояснив український лідер.

День знань-2022 розпочинається для всіх по-різному. Хтось далеко від дому, в інших регіонах України чи інших країнах. Хтось навчається дистанційно, хтось – у рідній школі чи у своєму університеті, але все ж таки не в спокої.

“Однак важливо, що навчальний рік починається. Важливо, що навчання продовжується. І що знання про Україну не переривається“, – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що відповідь, чому ми переможемо, можна знайти у словах Шевченка та Франка, Лесі Українки та Стуса, Симоненка та Гончара, Ліни Костенко та багатьох інших.

Білу ніч, як кришталь, дзвінку
Крик ракети прорвав.
Небо все у кривавім вінку,
В терновім вінку заграв.

“Що на це відповіли українці? 24 лютого ми об’єдналися. Усі об’єдналися. Стали на захист найріднішого, що в нас є. І ви показали себе – наші діти”, – сказав президент, цитуючи фрагменти віршів.

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.

Зеленський додав, що наші діти не злякалися, а допомагали й дуже швидко подорослішали.

“Допомагали в бомбосховищах. Дбали про батьків, які були поранені. Носили воду та їжу військовим. Збирали гроші, щоб віддати волонтерам до армії. Українськими дітьми можна лише пишатися“, – наголосив він.

Спасибо за просмотр!
“Народ мій завжди буде!” Зеленський привітав школярів із Днем знань легендарними українськими віршами. Відео